Марадона се изнасмеа а потоа удри по Роналдо: Кажете му нека не се глупира!

by
1 минути читање

Диего Марадона не можеше
да поверува дека Кристиано Роналдо изјавил дека е најдобриот фудбалер на сите
времиња, најпрво се изнасмеа а потоа му возврати на таа негова изјава.

Кажете ми дека тоа било
невкусна шега, нека не се глупира…
“ порача Аргентинецот во изјавата за
шпански „АС“.

Ди Стефано, Кројф, и
можеби Меси
“ додаде Марадона во однос на тоа кои се најдобрите фудбалери на
сите времиња, себе си, не се спомена во тој избор.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани