Манчестер јунајтед против Вест Хем ќе истрча со најскапите 11 во историјата на Премиерлигата?! (ФОТО)

by
1 минути читање

Пред „Црвените
ѓаволи“ е првиот натпревар од новата сезона во Премиерлигата, и постои можност
стартниот тим на Жозе Мурињо да вреди повеќе од 400 милиони фунти и да биде
испишана нова историја.

За да се случи
тоа, сите три засилувања од ова лето ќе треба да започнат од првата минута, а
во форот шанса ќе треба да добијат и Мхитарјан и Марсијал.

Манчестер Сити и
Пеп Гвардиола вчера против Барнли имаа тим кој вредеше околу 384 милиони фунти,
и тоа во моментов се најскапите почетни 11 играчи.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани