Мајсторијата на Санчез против Келн која вреди да се погледне неколку пати (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Арсенал тргна со
триумф во своето учество во групите од Лига Европа, за противник го имаше
германски Келн кој иако прв поведе на средбата во Лондон, сепак замина со пораз
од 3-1.

Победа ја навести
Санчез кој со фантастичен погодок во 66. минута ги доведе домаќините во водство
од 2-1 и со тоа Арсенал тргна кон почетни три бода во второто по ранг европско
клупско натпреварување.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани