Луис Енрике: Се е возможно кога сте Барселона!

by
1 минути читање

Барселона го имаше најголемото враќање во историјата на Лигата на шампионите, направи нешто што изгледаше незамисливо досега. Се врати од 4-0 негатива по првиот меч, победи со 6-1, а за драмата да биде уште поголема, последните три гола ги постигна во самиот финиш од натпреварот.

„Ова беше неверојатна ноќ. Направивме нешто што сите мислеа дека е невозможно. Кога ПСЖ погоди за 3-1 изгледаше како да е крај, но финишот беше спектакуларен. Многу сум среќен“ – изјави Луис Енрике по мечот.

„Кога имате ваков тим, направен од шампиони кои ја освоиле секоја титула, се е возможно“.

Луис Енрике претходно најави дека заминува по крајот на сезоната и каков успех и да постигне, одлуката нема да биде променета.

„Ова да ме убеди да останам? Одлуката е донесена“.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани