ЛШ: Драма во Севилја, водството на Ливерпул се „стопи“ (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Ливерпул имаше водство
од 0-3 на полувремето против Севилја во директната битка помеѓу овие две екипи
за првото место во групата „Е“.

Во второто полувреме
домаќините ги консолидираа своите редови, па двата гола на Бен Једер во само
девет минути го стопија високото водство на Англичание кои сега ќе мораат да се
бранат од налетите на домаќините.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани