Лингард ги истрола фановите на Манчестер јунајтед, тие за момент помислија дека Санчез е на медицински прегледи во тимот (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Фудбалерот на Манчестер
јунајтед, Џеси Лингард на одличен начин се пошегува со фановите на тимот од „Олд
Трафорд“ кои очајно се во исчекување на финализација на трансферот на Алексис
Санчез.

Добро утро докторе,
ох… здраво – добредојде, како си? Се надевам дека ќе уживаш овде во своето
време, уживај во медицинските прегледи
“ рече Лингард обраќајќи му се на некој
нов фудбалер кој наводно правел медицински прегледи.

Сигурно дека сите помислија
дека се работи за Санчез, но, набрзо дознаа дека тоа е шега на Лингард…

class="twitter-video" data-lang="en">

pic.twitter.com/GNHdkHADun

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани