Лил прифати 50+ милиони од Манчестер јунајтед, Реал Мадрид се закани дека беспари ќе им го земе играчот

by bojan
2 минути читање
Јоро

Интересна трансфер битка се разгорува помеѓу Манчестер јунајтед и Реал Мадрид за талентираниот Лени Јоро, Лил прифати понуда на „ѓаволите“ вредна 50 милиони евра, плус бонуси.

18 годишниот Лени Јоро важи за еден од најперспективните дефанзивци во Европа, па е во бележникот на многу клубови.

По одлуката на Начо да се пресели во Саудиска Арабија, Реал Мадрид како приоритет го постави неговиот ангажман, но преговорите со Лил тапкаат во место и понудата од 35 милиони евра не е доволна.

Целата ситуација дополнително се закомпликува денеска откако Манчестер јунајтед на маса стави 50 милиони евра, плус бонуси и Лил експресно го прифати прдлогот на „ѓаволите“.

На Флорентино Перез не му се допадна ова, смета дека ова е обид за уцена, па одговорил на сличен начин, и се заканил дека беспари ќе им го земе играчот.

Имено, Лени Јоро е под договор со Лил до јуни 2025, па Реал го убедува да ги почека една сезона, и потоа како слободен играч да се пресели во Мадрид. Останува да се види кој ќе испадне како победник во ова надмудрување.

Обложувај се онлајн на натпреварите од ЕП на Моцарт и добиј бонус до 400 евра, регистрирај се ТУКА.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани