Кутињо не запира, нов гол за Бразилецот, овој пат на неговото мени се најде Арсенал (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Ливерпул има минимална
предност од 0-1 на гостувањето кај Арсенал во рамките на 19 коло од англиската
Премиерлига.

Голот за водство на
тимот на Јирген Клоп го постигна Филипе Кутињо во 26.минута, а истиот дојде по
една контра на гостите во која асистент беше Мохамед Салах чија нафрлена топка за зафати дефанзивецот на Арсенал, Лоран Кошчиелни.

Ова е шести гол во
новата сезона за Кутињо во Премиерлигата.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани