Кутињо е повреден, фановите на Барса ќе почекаат за неговото деби

by
0 минути читање

За сума од 160 милиони евра Барселона го донесе Кутињо од Ливерпул како огромно засилување за тимот.

Покрај трансфер информациите, каталонскиот клуб соопшти дека Кутињо има повреда на десниот бутен мускул и се очекува да биде надвор од теренот во наредните три недели.

Тоа значи дека дебито на Кутињо во дресот на Барселона најверојатно ќе се случи во февруари.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани