Коста се огласи по новите шпекулации за трансфер во Кина

by
1 минути читање

Минатиот месец,
голгетерот беше инволвиран во расправија со менаџерот Антонио Конте,
официјалната верзија беше дека двајцата се расправале поради повредата на грбот
која ја влече играчот, но медиумите шпекулираа дека причина била богата понуда
од Кина.

Иако најавуваниот
трансфер не се реализираше, денеска одново се појавија нови гласини за преселба
на Диего Коста на Далечниот Исток.

Радио Кадена СЕР
пренесе дека напаѓачот прифатил понуда вредна 30 милиони евра годишно и летоска ќе се пресели во Кина.

Играчот попладнево
се огласи на социјалните мрежи, и на Инстаграм напиша: „Јадат многу го*на!!!!
Напред Челси!!!

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани