Интер работи на засилувања, нов напаѓач пристигнува на Џузепе Меаца

by
0 минути читање

Се работи за Лаутаро Мартинез од Расинг, фудбалерот и Интер веќе имаат договор за трансфер, а наскоро преговорите треба да ги завршат и двата клуба.

„Работиме на дефинирање на последните детали. Па Лаутаро ќе биде задоволен со својот трансфер во Интер“, изјави Виктор Блано, претседателот на Расинг.

Се очекува трансферот да биде комплетиран за нешто повеќе од 20 милиони евра.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани