Илхеначо го постигна првиот гол доделен со ВАР-технологијата во англискиот фудбал (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Лестер се помачи за да
стигне до четвртата рунда натпревари од англискиот ФА Куп, откако на домашен
терен пред своја публика славеше со 2-0 над нисколигашот Флетвуд, претходно во
првиот меч двете екипи одиграа меч без голови.

Двата гола за Лестер ги
постигна 21 годишниот Нигериец Илхеначо, а еден од нив ќе влезе во историјата
на англискиот фудбал како прв кој бил доделен по прегледување на снимките,
односно со ВАР-технологијата.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани