Идеална асистенција на Ристовски, Ријека води во Салцбург (ВИДЕО)

by
0 минути читање

Ријека одлично ја почна мисијата во Салцбург, хрватскиот шампион има тежок противник, но дојде до водство и тоа благодарение на македонскиот фудбалер.

Во 30. минута Ристовски како на тацна го послужи Гаврановиќ на кого не му беше тешко да постигне гол и да донесе водство на Ријека.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани