Хет-трик на Алиоски за само осум минути! (ВИДЕО)

by
1 минути читање
Алиоски е главниот играч на Лугано, а дека отскокнува од другите покажа на мечот против Сион на кој постигна три гола, имаше и една асистенција.

 

На мечот против Сион од 17. до 25. минута постигна хет-трик, првиот и послледниот погодок беа од пенал. Во второто полувреме асистираше до Садику за четвртиот гол на Лугано.

 

Лугано го победи Сион со 4-2, а играч на мечот без сомнение беше македонскиот репрезентативец.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани