Гвардиола категоричен: Никогаш нема да се вратам во Барса како тренер

by
1 минути читање

По тешкиот пораз
на Барселона против ПСЖ во Лигата на Шампионите, се говори дека играчите ја
изгубиле вербата во тренерот Луис Енрике и тој ќе си замине по крајот на
сезоната.

Неколку имиња се
споменуваат како можни наследници на Луис Енрике, а медиумите од „Островото“
вчера пренесоа дека Лео Меси му се јавил на Пеп Гвардиола и го повикал да се
врати на Камп Ноу.

Менаџерот на
Манчестер Сити сепак експресно ја отфрли оваа можност и категорично порача: „Никогаш
нема да се вратам во Барселона како тренер
.

„Тој поглавје е
завршено
.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани