Гризман искористи грешка на Олимпик Марсеј и погоди за водство на Атлетико Мадрид! (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Атлетико Мадрид
дојде до почетно водство над Олимпик Марсеј во големото финале од Лига Европа
откако во 21 минута Антоан Гризман погоди за Шпанците.

Манданда имаше
најпрво лош пас кон средината на теренот, Ангуиса не се снајде баш добро во таа
ситуација откако не успеа да ја исконтролира топката под притисок, а Гризман
веднаш го казни сето тоа.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани