Голманот на Реал Сосиедад не се помести од место, магија на Меси од слободен удар (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Лионел Меси учествуваше
со еден гол во пресвртот на Барселона на гостувањето кај Реал Сосиедад, гостите
иако имаа негатива од 2-0, на крајот славеа со 2-4.

Еден од погодоците беше
вистинско ремек дело на Меси, од слободен удар од далечина, а голманот на
домаќините не се ни помести од место.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани