Големото промашување на Роналдо кое го остави Реал и без бодови и без рекорд (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Португалецот се
врати во тимот откако ја одлежа суспензијата од пет натпревари, но не беше од
голема помош против Бетис, натпревар на кој „Кралевите“ требаше да испишат
историја и да го надминат рекордот на Сантош и Пеле.

Но првата ѕвезда
на Реал е голем трагичар откако на почетокот од вториот дел имаше огромно
промашување.

Бејл му уфрли една
топка по земја на 11 метри, а Роналдо место да ја затресе мрежата на Бетис, ја
испрати топката високо на трибини.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани