Фудбалерите на Победа од Охрид до Прилеп со песна го славеа триумфот над Вардар (ФОТО)

by
0 минути читање

Победа одигра голем меч во Охрид, фудбалерите на прилепскиот тим не се исплашија од Вардар, одиграа храбро, јуначки и на крајот се радуваа на триумф.

Славјето започна од соблекувалната, а потоа се префрли и во автобусот од Охрид до Прилеп од каде излезе и традиционалното победничко селфи.

Фото: ФК Победа

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани