Фирмино го истакна своето разочарување: Ливерпул не е повеќе истиот без мојот магичен брат

by
1 минути читање

Ако некој од составот на
Ливерпул е посебно разочаран по заминувањето на Филипе Кутињо, тоа е се чини
неговиот сонародник, Роберто Фирмино, кој на социјалните мрежи го истакна
своето големо разочарување, но истовремено му посака среќа.

Ливерпул не е повеќе
истиот без мојот магичен брат
“ напиша Фирмино на социјалните мрежи.

Ти посакувам голем
успех во иднина, сакам да уживаш во животот и да ги оствариш своите соништа
брату мој. Господ секогаш да те штити тебе и твојата фамилија, ми беше чест да
игра заедно со магионичар како тебе
“ додаде фудбалерот на Ливерпул.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани