Енфилд во неверица, помошникот наседна на глумата на Ламела (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Во послендите мигови од средбата, Ван Дајк се обиде
да расчити една топка, но кога сфати дека нема да успее, ја повлече ногата.
Неговото подигнато колено имаше минимален контакт со грбот на Ерик Ламела, кој
падна покосен како некој да му забил нож. Судијата во прв момент не досуди
ништо и остави играта да продолжи, но на сигнал на неговиот помошник се
предомисли и покажа на белата точка.

Домаќините не
можеа да поверуваат дека ова е пенал, а за одлуката на помошникот, Јирген Клоп
упати ироничен аплауз.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани