Донарума пред навивачите на Јуве го бакна беџот на Милан (ВИДЕО)

by
0 минути читање

Џанлуиџи Донарума со синоќешните перформанси уште еднаш покажа зошто со само 18 години е сметан за еден од најдобрите голмани во светот. Милан загуби, но аплаузи за неговата партија.

Често има шпекулации кои го поврзуваат Донарума со заминување од Милан и преселба во Јувентус, но синоќа тој покажа кој е неговиот клуб.

По крајот на мечот, Донарума пред навивачите на Јувентус го бакна беџот на Милан и ја покажа својата верност кон росоњерите.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани