Деле Али доби песна по снимките кои се појавија со неговата девојка (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Тотенхем успеа да се
пласира во петтата рунда во англискиот ФА Куп откако со 2-0 на домашен терен
беше подобар од нисколигашот Њупорт.

Интересно, гостинските
фанови патувајќи кон Лондон пееја песна за фудбалерот на Тотенхем, Деле Али, а
истата е во конотација со снимките на англискиот репрезентативец со неговата
девојка кои осамнаа низ интернет сајтовите.

Го имате Али, Деле Али,
мислам дека едноставно не разбирате, има повеќе срамни влакна отколку што вие имате трофеи, го имате Деле Али…
“ пееја фановите на Њупорт.

class="twitter-video" data-lang="en">

pic.twitter.com/QcbTfMnwqk

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани