Деби на Бабунски со прекрасен гол и победа на Јокохама! (ВИДЕО)

by
1 минути читање

На стартот од новата сезона во Јапонија, победа за Јокохама, а големи заслуги за тоа одат на адреса на Давид Бабунски.

Македонскиот фудбалер со прекрасен гол од далечина во 13. минута го отвори резултатот. Тој одигра 80. минути и беше еден од најдобрите на теренот.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани