Борусија Менхенгладбах и Лајпциг имаа возбудлив меч а клубовите си играа на социјалните мрежи… (ФОТО)

by
1 минути читање

Минатиот викенд Борусија
Менхенгладбах и Лајпциг одиграа мошне добар меч исполнет со многу шанси, како
на едната, така на другата страна, а гостите беа тие кои го освоија сиот плен
од оваа средба славејќи со 0-1, со гол во 89. минута дело на Локман.

Интересно, обата клуба
почнаа да си играат на нивните официјални акаунти на социјалните мрежи,
Борусија предложи, Лајпциг прифати, па еве како изгледаше сето тоа…

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани