Благоја Милевски го објави списокот за контролките со Црна Гора и Бугарија

by
1 минути читање

Пред македонските надежи се два контролни натпревари кои ќе ги играме дома, на 24. март против Црна Гора и на 28. март против Бугарија.

Селекторот на Македонија, Благоја Милевски одлучи да направи два тима. Едниот, оној новиот со кој ќе ги игра следните квалификации, а вториот со фудбалерите со кои ќе настапи на Европското првенство во Полска.

Список за натпреварот против Црна Гора:

Список за натпреварот против Бугарија:

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани