Бабунски: Засекогаш ќе го паметам овој ден (ВИДЕО)

by
0 минути читање

Бабунски со прекрасен гол од далечина го отвори мечот помеѓу Јокохама и Урава кој заврши 3-2 и беше прогласен за играч на натпреварот.

„Овој ден ќе го паметам како еден од најпосебните во мојата кариера“ – изјави Давид Бабунски по мечот.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани