Атракција на Тричко за АЕК Ларнака, гол со паненка (ВИДЕО)

by
0 минути читање

Македонскиот напаѓач, Иван Тричковски игра во одлична форма во дресот на АИК, повторно се запиша во листата на стрелците.

Денеска АЕК Ларнака го доби дербито со Омонија со 4-2, Трочковски даде допринос со еден гол и асистенција.

Во 51. минута Тричко погоди атрактивно со паненка од пенал, а 20 минути подоцна асистираше за четвртиот гол на АЕК. 

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани