Арсенал направи неверојатен пресврт против Ливерпул, Џака испрати проектил кој тешко се брани! (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Ливерпул со погодоците
на Кутињо и Салах имаше предност од 0-2 против Арсенал на гостински терен во
редовното коло од англиската Премиерлига, но домаќините направија чудо.

Најпрво Санчез намали на
1-2, а Џака со феноменален гол од далечина, вистинска бомба, израмни на 2-2, по
што Озил го донесе Арсенал во предност од 3-2. Сепак, Фирмино донесе израмнување на 3-3 потоа.

Иако топката одеше со
правец директно во Мињоле, голманот на Редсите и во овој случај беше немоќен да
сопре таа да заврши зад него во мрежата од голот.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани