Арсенал изгуби 3-0, а Венгер се бунеше зошто немало судиско продолжение!

by
1 минути читање

Арсенал загуби од Манчестер Сити со 3-0, а Венгер се бламираше на прес конференцијата откако откри дека го прашал зошто немало судиско продолжение туку судијата отсвирил крај кога истекле 90. минути.

„Судијата не даде дополнително време по истекот на регуларниот тек“, изјави Венгер и продолжи.

„Кога го прашав „зошто не даде дополнително време?“ тој ме праша„Зошто сакам дополнително време?“. Му реков не е твое да судиш колку време ми треба“.

Ваквото признание на Венгер служи за потсмев денеска во англиската фудбалска јавност, подобро ќе беше Французинот да си преќутеше.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани