Алиоски во „Најдобриот тим на годината“ во Швајцарија

by
0 минути читање

Одличните настапи на Езгијан Алиоски за Лугано се наградени со место во најдобриот тим за 2016 година во швајцарската лига.

Синоќа на свечена церемонија беа доделени наградите за најдобрите во швајцарскиот фудбал, а на подиумот место имаше и за македонскиот фудбалер.

Силно се шпекулираше дека Алиоски ќе замине од Лугано уште во јануари и ќе се пресели во поголем клуб, но тоа најверојатно ќе се случи во летниот преоден рок.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани