Алиоски со „бомба“ од далечина му донесе победа на Лугано (ВИДЕО)

by
0 минути читање

Беше 1-1 кога Алиоски со топовски удар ја затресе мрежата на Лозана и донесе триумф на својот тим.

Погодокот на македонскиотиграч почнува од втората минута:

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани