Алекс Фергусон има свој фаворит за нов тренер на Манчестер јунајтед

by bojan
1 минути читање

Легендата на „ѓаволите“, Сер Алекс Фергусон сака да во види Маурисио Покетино како наследник на Ерик тен Хаг.

Сер Џим Ратклиф и неговите соработници ја завршуваат анализата на сезоната и наскоро ќе пресечат дали да се разделат со Ерик тен Хаг, или пак да го задржат стратегот од Холандија.

Во исто време, се разговара со потенцијални кандидати за нов тренер и се опипува терен за нивен ангажман.

Преговорите со Томас Тухел не прогресирале, Германецот сигурно нема да се пресели на Олд Трафорд, а наскоро се очекува на маса да се седне и со Роберто Де Зерби.

Манчестер јунајтед разгледува и други опции, Сер Алекс Фергусон советува да биде ангажиран Маурисио Покетино.

Легендата на „ѓаволите“ е голем фан на работа на Аргентинецот и сака да го види на клупата.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани