Ако некој знае тоа е Лампард: Канте е подобар од Макелеле, во моментов е најдбар на светот!

by
0 минути читање

Поранешниот играч за врска на сините му оддаде големо признание на францускиот фудбалер и тоа пред камерите на Би-Би-Си.

„Ќе одам дотаму и ќе речам дека Канте е најдобриот играч од средниот ред на светот, во моментов. Уште лани го споредував со Клод Макелеле, но очигледно тој има повеќе во својата игра и од Макелеле“, изјави Лампард.

Ако некој знае добро како играше Макелел тоа е сигурно тој, бидејќи поминаа цели пет години заедно на „Стемфорд Бриџ“. Канте успеа да го импресионира за една и пол.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани