Абдурахими потпиша за Шкендија

by
0 минути читање

Во пресрет на пролетниот дел од сезоната Шкендија носи големо засилување, 26-годишниот Абдурахими ќе го носи црвено-црниот дрес на тетовскиот клуб.

Абдурахими го раскина договорот со Локерен и како слободен фудбалер потпиша со Шкендија договор со траење од година и пол

Шкендија е прв клуб на Абдурахими во Македонија.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани