Тиквеш доминира во финалето – Силва погоди: Трофејот веќе е на пат за Кавадарци! (ВИДЕО)

by Стефан
1 минути читање

Откако претходно Стојкоски со ремек-дело го отвори резултатот во вториот дел, Тиквеш преку Силва во второто полувреме доаѓа и до 2:0 со што сега е на чекор од куп трофејот.

Воска има уште нешо помалку од половина час да се надева дека може да се врати во натпреварот.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани