Состави: Турција со три измени по ново изненадување против Холандија

by Стефан
1 минути читање

Холандија и Турција вечерва ќе го играат последното четвртфинале на Европското првенство, а познати се и составите за овој дуел.

Винченцо Монтела кај Турција беше принуден да направи три измени поради суспензија од жолти картони, тука е и херојот Демирал кој како што е познато е суспендиран поради гестикулациите во триумфот со Австрија. Нови имиња во стартниот тим на Турција се, Акајдин, Озчан и Чалханоглу.

ХОЛАНДИЈА (4-3-3): Вербуген; Дамфрис, Де Врај, Ван Дајк, Аке; Шутен, Симонс, Рајндерс; Бергвајн, Депај, Гакпо

ТУРЦИЈА (4-2-3-1): Мерт; Мулдур, Бардакчи, Акајдин, Кадиоглу; Ајхан, Озчан; Јилмаз, Чалханоглу, Јилдиз; Ѓулер

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани