ПСЖ има листа од четири кандидати за можен наследник на Мбапе!

by riste
0 минути читање

Килијан Мбапе ги игра последните натпревари за ПСЖ, а потоа ќе се пресели во Реал Мадрид, парискиот клуб во меѓувреме работи на ангажман на нови офанзивци.

Според „Л’Екип“, ПСЖ има список од четири потенцијални засилувања во офанзивата и сака да купи барем еден од нив.

Двајца од четворицата се од Наполи, Виктор Осимен и Квича Кварацхелија, останатите двајца се Рафаел Леао од Милан и Бернардо Силва од Манчестер Сити.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани