Официјално: Струга назначи нов тренер!

by Стефан
1 минути читање

Струга сезонава стигна до нова титула во првенството, но на три кола пред крајот актуелниот шампион одлучи да се раздели со тренерот Шпетим Дуро, а сега е назначен и неговиот наследник.

Во тие три последни кола во кои Струга стигна до титулата тимот го предводеше Меритон Гега. Заедно со Османи на клупата пристигнува и неговиот асистент Башким Криворек.

Првите предизвици Османи ќе ги има во европскитек валификации во текот на летото. Ќатип Османи е стратег со искуство во македонското првенство каде што претходно ги водеше Шкендија, Шкупи и Ренова.

Последниот ангажман пред доаѓањето во Струга, Османи го имаше во Влазанија од албанскиот шампионат.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани