Официјално: Аталанта целосно го откупи Де Кетеларе од Милан!

by riste
1 минути читање

По импресивната сезона во Аталанта, тимот на Бергамо не се мислеше многу целосно да го откупи Шарл Де Кетеларе од Милан.

Аталанта денеска објави дека Де Кетеларе е комплетно нивни фудбалер.

Според италијанските медиуми, сумата за трансферот изнесува околу 26 милиони евра.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани