Осимен ќе го одбие ПСЖ, сака трансфер во клуб од Премиерлигата!

by riste
1 минути читање

Според дел од англиските медиуми, Виктор Осимен е подготвен да ги одбие понудите од Саудиска Арабија и ПСЖ за да се пресели во најдобрата англиска лига.

Негова желба е да го одбере Челси кој е вториот тим од Европа кој е силно заинтересиран за него. Голем интерес исто има и од ПСЖ.

Осимен нема дилеми каде би сакал да игра, останува само да се види дали Челси е подготвен да ја плати откупната клаузула за него која изнесува околу 130 милиони евра.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани