Ниту еден тренер не добил испраќање како Јирген Клоп, Германецот не можеше да ги задржи солзите! (ВИДЕО)

by riste
1 минути читање

Ливерпул организираше специјален настан за испраќање на Јирген Клоп, илијадници фанови го поздравија германскиот стратег кој остави огромен впечаток во нивниот клуб.

Во еден момент навивачите на Ливерпул почнаа да пејат песна за Клоп, а тој не можеше да ги сокрие солзите, почна да плаче. Многу емоции имаше на настанот.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани