Марио Илиевски се враќа во Бугарија, потпиша за ЦСКА 1948

by riste
1 минути читање

Македонскиот офанзивен фудбалер кој беше капитен на нашата репрезентација до 21 година, Марио Илиевски од унгарскиот клуб Кишварда се пресели во ЦСКА 1948 од Софија.

22-годишниот македонски фудбалер се враќа во Софија, од 2019 до 2022 беше член на Септември, а сега ќе игра за ЦСКА 1948.

Марио Илиевски денеска беше претставен како ново засилување на бугарскиот тим.

Тој за младинската репрезентација на Македонија има одиграно 30 натпревари и постигнато шест голови.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани