Клоп му даде поддшка на Покетино и распали по раководството на Челси!

by riste
1 минути читање

Јирген Клоп без да го посочи името на Челси жестоко го искритикува раководството на овој клуб застанувајќи во одбрана на Покетино кој доби отказ.

„Ние треба да сме среќни што ги имаме овие сопственици, а не оние момци кои ги купија лондонските клубови. Јас немаше да преживеам ни една година во Ливерпул ако работев за нив“, вели Покетино.

„Одличен развој, но не доволно добар, дај му отказ! Потоа конечно почнаа да играат фудбал каков што сакаат и му дадоа отказ и покрај тоа“.

Челси во финишот од сезоната влезе во одлична форма, но серијата победи не го спасија Покетино од отказ.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани