Интер пред полните трибини на „Меаца“ го крена заслуженото скудето (ВИДЕО)

by 24 фудбал
1 минути читање

Фудбалерите на Интер го одиграа последниот домашен натпревар во Серија А, а во него избегнаа пораз од Лацио (1-1).

Пред полните трибини на „Џузепе Меаца“ предност за Лацио донесе Даичи Камада во 32. минута, а претходно имаше поништен гол на Кастељанос. Овој резултат беше активен до пред самиот крај на средбата, кога Дензел Дамфрис стрела за израмнување и конечно реми.

Бидејќи ова беше последен меч пред својата публика, Интер ја организира церемонијата за доделување на шампионскиот пехар. „Нераѕурите“ ќе ја впишат својата втора ѕвездичка, а дваесеттото скудето го прославија пред полните трибини.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани