Азар со порака до Мбапе: Направи го тоа што јас не успеав…

by 24 фудбал
1 минути читање

Француската фудбалска ѕвезда Килиан Мбапе конечно го комплетира трансферот во Реал Мадрид, како бесплатен агент од ПСЖ.

25-годишникот доби совет од една ѕвезда која во минатото направи трансфер во Реал. Станува збор за Еден Азар, кој за сто милиони направи трансфер од Челзи во Мадрид. Сепак, Белгиецот навистина пропадна во „кралскиот“ клуб и неговата кариера заврши неславно, иако своевремено беше еден од најдобрите светски фудбалери.

Поради тоа, Азар му испрати кратка порака на Мбапе и напиша: „Направи го тоа што јас не успеав, уживај играјќи за Реал и освојувајќи трофеи“.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани