Жоржињо објасни зошто си заминал од Челси и се преселил во Арсенал

by
2 минути читање

Жоржињо почна да остава силни впечатоци во Арсенал, тој беше најзаслужен за победата над Астон Вила кога со бомба во судиското продолжение ја погоди пречката од голот на Мартинез, а топката од грбот на голманот заврши во мрежата.

Тој сега објаснува зошто се случил трансферот.

„Зборував со Челси и знаев дека веќе не сум дел од нивните планови. Понекогаш мора да прифатите кога сте надвор од некој проект, работите дојдоа до крајот“, објаснува Жоржињо.

„Сакав да напредувам во мојата кариера и проектот на Арсенал ми одговараше, ми се допаднаа нивните идеи“.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани