Ждрепката за Мундијалот 2018 ќе се одржи во Кремљ

by
0 минути читање

Рускиот претседател Владимир Путин им даде дозвола на челниците на ФИФА седиштето на претседателството и владата на Русија да се искористи за церемонијата на 1. декември кога ќе бидат одредени групите за Мундијалот.

Светското првенство кое ќе се игра во Русија започнува на 14. јуни 2018, а ќе трае до 15 јули. Стадионот Лужники ќе биде домаќин на првиот натпревар и на финалето.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани