Вардар го промовираше четвртото засилување

by
0 минути читање

Вардар продолжува
со креирање на тимот за новата сезона, денеска беше објавено името на четвртото
засилување.

„Црвено-црните“
потпишаа со Филип Јаневски, кој доаѓа од редвоите на градскиот ривал Скопје.

Фудбалерот од
средниот ред, кој минатата сезона постигна 3 погодока и забележа 3 асистенции
во првата лига, се обврза на две години со Вардар.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани