Унион Берлин со пресврт го совлада РБ Лајпциг, Хеберер со страшен волеј од 16 метри ја искина мрежата (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Унион Берлин не
се откажува од потерата по Баерн Минхен, вечерва со 1-2 победи на тешкото
гостување кај РБ Лајпциг.

„Биковите“ имаа
предност од 1-0 на полувремето, но гостите во продолжението од мечот направија
пресврт кој беше најавен по еден час игра.

Јаник Хеберер постигна
страшен гол, Германецот закачи волеј од 16 метри и ја искина мрежата, двајца
голмани не го бранеа ударот.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани